Трьох військовослужбовців Управління державної охорони України притягнуто до дисциплінарної відповідальності за перешкоджання зйомці знімальною групою програми «Схеми» (спільний проект Радіо Свобода та каналу «UA:Перший») під час святкування весілля сина генпрокурора Юрія Луценка. Про це йдеться на сайті УДО.

«За недотримання вимоги Закону України «Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб» захищати і поважати конституційні права й свободи людини і громадянина, бути зразком високої культури, скромності та витримки і за порушення вимоги Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, відповідно до якої військовослужбовець повинен бути зразком високої культури, скромності й витримки, двоє офіцерів-учасників інциденту та їх керівник притягнуті до дисциплінарної відповідальності», – написав у Facebook начальник управління УДО Валерій Гелетей і додав, що із особовим складом провели додаткові заняття щодо дотримання правил військової ввічливості й поведінки військовослужбовців.

Також на сайті управління повідомляється, що найближчим часом планується «круглий стіл» з експертами в галузі взаємодії із засобами масової інформації та представниками ЗМІ для вироблення превентивних механізмів, аби в майбутньому уникнути подібних інцидентів.

Закрита вечірка з нагоди весілля сина генерального прокурора відбулася 15 вересня в ресторанному комплексі під Києвом. Журналістам вдалося зафіксувати, як службові автомобілі використовувалися для складання подарунків і перевезення осіб, які не входять до держструктур, зокрема візажистки нареченої.

На святі старшого сина Юрія Луценка були присутні перші особи держави, а також низка міністрів і народних депутатів. Щоб журналісти не побачили відвідувачів, співробітники Управління державної охорони всіляко намагалися завадити їм зафіксувати ці події на відео, а під час виїзду зі святкування президента Порошенка скоїли фізичний напад на знімальну групу, щоб перешкодити зйомці цього моменту. У результаті оператор «Схем» Борис Троценко зазнав струсу мозку і пошкодження руки.

Згодом начальник Управління державної охорони Валерій Гелетей зателефонував до журналіста програми «Схеми» Михайла Ткача і вибачився за інцидент. Під час зустрічі з журналістами начальник УДО зазначив, що службова перевірка щодо співробітників УДО, які скоїли напад на журналістів програми «Схеми», не виявила порушень у їхніх діях.

Начальник УДО пояснив дії своїх підлеглих тим, що «цей військовослужбовець спіткнувся, упав і зачепився за оператора».

Журналісти написали заяву в поліцію про перешкоджання їхній професійній діяльності.

 


your ad here

коментуйте